Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.03.28. 10:14

Fórum szabályok


A fórumban tilos mindennemű kereskedelmi tevékenység propagálása, vagy folytatása.
Továbbá, kereskedelmi egységek (fegyverszaküzletek) reklámozása.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3081 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 129  Következő
 GÁZPISZTOLY 
Szerző Üzenet
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Lemmy Caution írta:

Néhány évvel ezelőtt nálam egy hüvelyvonót akartak betenni tízezerért, ahhoz jött volna ötezerért az alkatrész.
Egy acéllemez darab, és néhány órás munka, kész is volt a hüvelyvonó.
Amúgy pedig ezek a spiáter vackok ennyit bírnak, az olasz, vagy a török még ennyit sem.



Azt mondják ez a kapitalizmus. :lol: A lehúzás az megy nekik abból van a szabadság hegyi ház meg terepjáró.
Azért meg még is csak maradok az umarexnél annál legalább tudom merre az arra.


2019.12.01. 21:33
Profil
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Lemmy Caution írta:
Ha nem hagyod abba a téves információk terjesztését, és a provokálást, ki leszer rúgva, ismét jó szándékkal szóltam.


Ennek jó szándékkal szólni? Fel kéne jelenteni ha veréssel fenyegetőzik valaki.


2019.12.01. 21:36
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
A pofájuk nagy, de gyáva emberek ezek, csak fenyegetőzzenek, ha történik valami legalább lehet sejteni hol keressék az elkövetőket.


2019.12.04. 02:11
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Plum írta:
Azt mondják ez a kapitalizmus. :lol: A lehúzás az megy nekik abból van a szabadság hegyi ház meg terepjáró.
Azért meg még is csak maradok az umarexnél annál legalább tudom merre az arra.



Visszajöttek az "urak", ez kellett a népnek, nem volt jó a szocializmus ahol volt létbiztonság, ez kellett, ez a kizsákmányoló hájfejű bitang neoliberális, újfeudalista bitang banda, hülye magyarok, magyar hülyék.

Amúgy maradj az Umarex-nél, annál van egy bizonyos élettartam ami szerintem elég is egy gázpisztolynál, egy átlagos felhasználónak.


2019.12.04. 02:27
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Üdvözletem. Szeretném megkérdezni milyen önvédelmi spray vagy lőszer hatásosabb veszett "kóbor" ahogy tetszik, kutyák ellen
Olvastam az ismertetőben a cn / cs hatásosságáról valakik szerint ezek nem állatokra vannak, peppert ajánlottak többen viszont kutya elleni pepper spray meg nincs, akkor most mi van, elég nagy a zavar ezen a téren. :?
Meg még egy, van egy leakciózott glock szerű pisztoly amit nem teszek ide mert megjelenik a moderátor, azt ha lehetne valahogy megmutanám mert így érthetetlen leszek, kéne róla valamilyen vélemény.


2019.12.22. 21:04
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Üdv.

A zavar akkor szokott támadni, mikor valaki megnéz egy kereskedők pénzéből fenntartott marketing fórumot, a felügyelő úr is gyaníthatóan erre vetemedett, erre össze is zavarodott. :)
Szóval, a pepper, OC, sprayk ember elleni használata jogszabályban meghatározottan tilos, erről is olvashat az ismertetőben, ezért sok helyen mint állat ellenes spray-t lehet csak forgalomba hozni. A PV, pepper töltényekkel ugyan ez van, magyarországon például tiltott a közterületen hordásuk is.
A Klever, Antihund gázspray, mint a neve is mutatja, kutyákra is megfelelő hatással van, CN, és CS van benne egyébként.

A "glock szerű" pisztolyról nem tudok nyilatkozni, linkelje be, különben nem jutunk előre egy tapottat sem, de gyanítom hogy valamilyen török gyártó "remekműve" lesz, vagy egy olasz ipari hulladék, ha így van, egyiket se vegye meg, kidobott pénz, pláne, hogy mint írta le van értékelve.


2019.12.23. 03:29
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Köszönöm a tájékoztatást, részemről a pepper tárgytalan mivel jogszabály is rendelkezik róla úgy hogy. :!:
Antihundot találtam egy hozzám közel lévő kereskesésben azt választottam, ünnepek után beszerzek belőle.


Gyártó, retay arms, úgy néz ki Török. :?

Köszönöm az eddigi segítségét, jó és színvonalas a fórum. Kellemes ünnepeket kívánok önnek és a többi fórumozónak, viszont látásra.


2019.12.23. 21:33
Profil
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Boldog új évet! :) Szevasz Paco, szerintem tegeződjünk a neten úgy szokás, szerintem nem kéne török stukkert venned a retay amúgy elég szar márka ráadásúl. Tulajdon képpen mire kéne ekkora barom nagy pisztoly?


2019.12.28. 18:45
Profil
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Lemmy Caution írta:

Amúgy maradj az Umarex-nél, annál van egy bizonyos élettartam ami szerintem elég is egy gázpisztolynál, egy átlagos felhasználónak.


Úgy lesz csak még gyűjteni kell rá pénzt. :)


2019.12.28. 18:47
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Az nem Retay, a combat zone hozta a szokásos színvonalát, még a típus megjelölése sem felel meg a valóságnak.
Később elmondom mi ez, de most nem érek rá.
Paco, semmiképpen ne vegye meg, nem érdemes ilyen vackokért pénzt kiadni.
Érdemes körülnézni az interneten a török gázpisztolyok terén, hogy az ember a közelébe ne menjen ezeknek a szutykoknak, persze nem Magyar fórumokban.


2019.12.29. 04:59
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Bár rühellem a törököket, itt a gyártó oldala, Német piacra is gyártanak PTB számos gázpisztolyokat.
A Combat Zone-ban is PTB számos volt amit megnéztem, de a csőtorkolat nem igazán tűnt szabványosnak, hasonló a Kimar menetes gázterelő nélküli csövéhez.
A minősége törökös, önvédelemre nem venném meg, meg amúgy sem.


2019.12.30. 22:35
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Plum írta:
Boldog új évet! :) Szevasz Paco, szerintem tegeződjünk a neten úgy szokás, szerintem nem kéne török stukkert venned a retay amúgy elég szar márka ráadásúl. Tulajdon képpen mire kéne ekkora barom nagy pisztoly?


Üdvözletem! Igen tegeződhetünk ha nem gond, nem tudtam nálatok ez e a szokás. :)
Igazad van elég méretes úgy gondoltam mivel a glock jó pisztoly ez is az lehet. Azóta személyesen megnéztem mit mondjak.... :?


2020.01.02. 19:18
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
[quote="Lemmy Caution"]Bár rühellem a törököket, itt a gyártó oldala, Német piacra is gyártanak PTB számos gázpisztolyokat.
A Combat Zone-ban is PTB számos volt amit megnéztem, de a csőtorkolat nem igazán tűnt szabványosnak, hasonló a Kimar menetes gázterelő nélküli csövéhez.
A minősége törökös, önvédelemre nem venném meg, meg amúgy sem.

Igen, még jó hogy nem a spanyolokat rühelled. :P Umarex pisztolyok milyenek tetszik a walther ppq, nagyon könnyű e melett. Különben mi gond van a Magyar pisztolyos fórumokkal,, összesen azzal a 2 darabbal ezt is bele értve, adás vétel mert az láttam itt tilos?


2020.01.02. 19:33
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
A spanyolok nem tartoznak a történelmi ellenségeink közé, a hyrkán kutyák meg igen.

Na, Walther PPQ, semmi köze az eredetihez, belső kakasos, a múlt század elején modernnek számító konstrukció, modern külsővel, önvédelemre ne ilyen vackot vegyél, hanem egy normális forgópisztolyt. Hiába tizenvalahány lövetűek a mostani félautómaták, ha random elakadnak, körülbelül mindegyik tölténnyel. A tegnapelőtti lövöldözésemnél is ez volt a helyzet, egyikkel sem lehetett ellőni úgy egy tár töltényt, hogy ne legyen kivetési, vagy csőretöltési hiba, gáztöltényekkel ez még hatványozottabban szokott jelenkezni, úgy hogy mint "kedvenc" fegyverboltosunk szokta volt mondani, ÖNVÉDELEMRE FORGÓT. :)

A még gyártásban lévő Röhm típusok, az Umarex gyártja egyébként, Alfa forgópisztolyok, HW 37, HW 88. Szerintem ezek megfelelő minőségűek.


2020.01.03. 00:38
Profil
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Paco írta:
Üdvözletem! Igen tegeződhetünk ha nem gond, nem tudtam nálatok ez e a szokás. :)
Igazad van elég méretes úgy gondoltam mivel a glock jó pisztoly ez is az lehet. Azóta személyesen megnéztem mit mondjak.... :?


Szia, ezért kell elmenni azt személyesen utána járni mielőtt vennél valamit. A glock meg azért egyaláltalán nem jó fegyver, a fele pisztoly műanyagból van öntve. :!:


2020.01.04. 22:47
Profil
kitiltott felhasználó
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.18. 20:22
Hozzászólások: 827
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Lemmy Caution írta:
A spanyolok nem tartoznak a történelmi ellenségeink közé, a hyrkán kutyák meg igen.

Na, Walther PPQ, semmi köze az eredetihez, belső kakasos, a múlt század elején modernnek számító konstrukció, modern külsővel, önvédelemre ne ilyen vackot vegyél, hanem egy normális forgópisztolyt. Hiába tizenvalahány lövetűek a mostani félautómaták, ha random elakadnak, körülbelül mindegyik tölténnyel. A tegnapelőtti lövöldözésemnél is ez volt a helyzet, egyikkel sem lehetett ellőni úgy egy tár töltényt, hogy ne legyen kivetési, vagy csőretöltési hiba, gáztöltényekkel ez még hatványozottabban szokott jelenkezni, úgy hogy mint "kedvenc" fegyverboltosunk szokta volt mondani, ÖNVÉDELEMRE FORGÓT. :)

A még gyártásban lévő Röhm típusok, az Umarex gyártja egyébként, Alfa forgópisztolyok, HW 37, HW 88. Szerintem ezek megfelelő minőségűek.



Nem értek egyet. Mert azért pl ott van a walther PP vagy a röhm rg 88 ami elég jó stukker vagy még a walther pk 380 arra azért csak nem mondod hogy bóvli lenne. Meg azért a fórgók közűl is van elég sok bóvli ami pl nem bírja elsütni a bele rakott tőltényt meg hasonlók.


2020.01.04. 23:06
Profil
kitiltott felhasználó

Csatlakozott: 2010.07.01. 17:35
Hozzászólások: 523
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Paco írta:
Üdvözletem. Szeretném megkérdezni milyen önvédelmi spray vagy lőszer hatásosabb veszett "kóbor" ahogy tetszik, kutyák ellen
Olvastam az ismertetőben a cn / cs hatásosságáról valakik szerint ezek nem állatokra vannak, peppert ajánlottak többen viszont kutya elleni pepper spray meg nincs, akkor most mi van, elég nagy a zavar ezen a téren. :?
Meg még egy, van egy leakciózott glock szerű pisztoly amit nem teszek ide mert megjelenik a moderátor, azt ha lehetne valahogy megmutanám mert így érthetetlen leszek, kéne róla valamilyen vélemény.



Szia. Umarexet vegyél. Ne vegyél paprika töltényt meg paprika sprayt. Ne vegyél még lőfegyverből átalakítottat meg gumilövedékest.
Kérjél garancia papírt ha nem adnak kérd el a vásárlók könyvét.


2020.01.06. 13:31
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Plum írta:

Nem értek egyet. Mert azért pl ott van a walther PP vagy a röhm rg 88 ami elég jó stukker vagy még a walther pk 380 arra azért csak nem mondod hogy bóvli lenne. Meg azért a fórgók közűl is van elég sok bóvli ami pl nem bírja elsütni a bele rakott tőltényt meg hasonlók.


Ebben igazad van, ezek valóban a jobbak közé tartoznak, de hiába van egy aránylag jó, megbízható konstrukció, ha például egy hibás töltény miatt nem megy hátra a pisztoly szánja, és ha ez az első lövésnél fordulna elő annak elég komoly kövezkezményei lehetnek, mondjuk ha többen támadnak rád, vagy nem volt elég hatása annak az egy lövésnek.
Ami a forgópisztolyokat illeti, azokból is érdemes a drágább modelleket megvenni, nem a harmincezer forintos vackokat, de elmondtam már sokszor,
Umarex, Weihrauch, Röhm, Alfa, esetleg ME gyártmányok, és csak Wadie CN, CS gáztöltényeket beletenni, aki ezt nem érti meg az magára vessen.


2020.01.18. 03:25
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Üdvözletem. Van egy üzlet ahol igen sok Umarex fordul elő nevet nem említek, ezek közül a Smith Wesson mp 9 nevű pisztolyt néztem ki mert méretre súlyra nekem megfelelne. Elég modernnek néz ki az ára is elég magas, mit érdemes róla tudni?


2020.01.21. 21:35
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Az is egy belső kakasos konstrukció. A műszaki tartalmat érdemes nézni, nem azt hogyan néz ki. Ezeken még biztosító sincs, balesetveszélyes csőre töltve hordani, elég ha beleakad valami a ravaszba, bár ha nem akarod csőre töltve hordani az is megfelelő lehet, de én inkább olyat vennék amit lehet, mert amíg azzal vacakol az ember hogy csőre tölt, lehet hogy lazán hasba szúrják.


2020.01.24. 20:52
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Az oldalon meg van említve "ne hordjunk csőre töltve" ezzel egyet értek ezért ez nem volna olyan fontos nekem, egy csőre töltés megvan egy mozdulattal.
Ami nekem fontos:
tartósság
megbízhatóság
sok lövetű legyen
modern forma
Ezeket figyelembe véve melyiket javaslod?


2020.01.28. 15:56
Profil
titkos ügynök
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.18. 03:49
Hozzászólások: 1317
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Azért lett odaírva, mert a legtöbb gázpisztoly olyan vacak, hogy tűzkészen hordva balesetveszélyes.
Hiába van több típusnak is biztosítója, azok nem működnek, vagy dísznek vannak rajtuk, vagy nem működnek megfelelően.
Abból kiindulva amit írtál, az Umarex Walther PPQ-t mondanám, de eszedbe ne jusson csőretöltve hordani, mert ha beleakad valami a ravaszba, elsül, ugyanis nincs semmilyen mechanikus biztosítója.


2020.01.28. 22:25
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Itt vagyok újra. Üdvözletem!
Végül egy Röhm rg 69 m revolverre esett a választásom. A miértjét röviden összefoglalnám.
Elmentem több fegyverboltba végignéztem a nekem tetsző dolgokat, úgy vettem észre az árak elég magasak a minőség meg hát, balesetveszélyes pisztolyt meg elvből nem veszek. :| Szóval úgy vettem észre a revolvereken kívül nem valósulhatna meg biztonságosan a tűzkészen viselés ezért döntöttem revolver mellett.
Egy dologra szeretném felhívni a figyelmet. Nem tudom ti jártatok e úgy hogy a pultba kirakott fegyverek közé használtak vannak be csempészve.
Nem vicc, több boltban tapasztaltam ezt, az eladó szerint ezeket így kapják mert a gyárban kipróbálják. Ezt nem hiszem el egyszerűen olyanok mint ha sokat lőttek volna velük lerakódásokat láttam a dobban, több fegyver bűzlött a lőportól egyik össze vissza volt karcolva. Ha ez igaz miért vesznek át ilyen darabokat, vagy bizományba bevett fegyverek lehettek mert olyanok is vannak de azt volt ahol elmondták előre hogy azok bizományba beadott fegyverek. :?:
Ezt aztán olyan helyen vettem ahol ilyen nem volt ott ami újnak volt kirakva az is volt de több boltban ezt a felháborító dolgot vettem észre.
Még töltényem nincs hzzá mert csak paprikásat tudtak volna adni amitől óva lettem intve, az engedély kiváltásána előtt szertném kipróbálni még.
Ha tudnátok írni a viselési engedély kiváltásának menetéről azt is megköszönném.


2020.02.09. 19:23
Profil
Fórum tag
Avatar

Csatlakozott: 2019.12.22. 16:47
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: GÁZPISZTOLY
Azt szeretném még megkérdezni ha netalán valakire rálőnék mert megtámadna azt milyen messziről érdemes megtenni meg hogy mennyit lőjek, mert ez a része nem teljesen világos, mert van aki ezt mondja van aki meg azt. :? Az egyik boltos azt tanácsolta az összeset ki kell lőni egymás után. Ennyire gyengék a gáztöltények? Azt nehezen tudom elképzelni.


2020.02.09. 19:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3081 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 129  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 150 vendég


Nem nyithat témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheti a hozzászólásait ebben a fórumban.
Nem törölheti a hozzászólásait ebben a fórumban.
Nem küldhet csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség